Na OŠ III Murska Sobota je v četrtek, 4.4.2024, potekalo regijsko tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje. Med našimi učenci se je najbolje odrezala Aja Majerič, ki je med sedmošolci zasedla odlično 2. mesto. Priračunala je kar 20 točk od 24,5 možnih in se uvrstila na državno tekmovanje. Na 17. mesto se je z 11 točkami od 27 možnih uvrstil Jan Balaško iz 9. razreda. 10,5 točke od 27 možnih točk je zbral osmošolec Amadej Cör in zasedel 24. mesto. Med najmlajšimi udeleženci regijskega tekmovanja je Ema Küčan iz 6. razreda zasedla 44. mesto s 5,5 točke.

Bronasto priznanje prejmejo Aja Majerič, Jan Balaško in Amadej Cör.

Za sedmošolko Ajo Majerič bomo v soboto, 20.4.2024, stiskali pesti, da bo čimbolj spretno reševala matematične probleme na državnem tekmovanju.

ISKRENE ČESTITKE VSEM TEKMOVALCEM!

Mentorica: mag. Lea Števanec