Teden otroka: OTROK, NEPOPISAN LIST

Vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru se začne Teden otroka, ki traja sedem dni. Tudi mi smo na naši šoli z učenci prvih razredov ta poseben teden obeležili z različnimi dejavnostmi, ki so nas obogatile z novimi izkušnjami in prijetnimi spomini.

V ponedeljek, 7. 10. 2024, je našo šolo obiskalo gledališče KU-KUC. Z velikim zanimanjem smo si ogledali predstavo z naslovom Črtek v mestu. Ob igrivem nastopu so se učenci zabavali in hkrati obogatili svoje znanje s področja prometa.

V torek, 8. 10. 2024, smo imeli naravoslovni dan, na temo JESENSKI GOZD. Zjutraj smo se pogovorili o poteku dneva in gozdnem bontonu, nato pa smo se po malici odpravili na sprehod do gozda. Tam so nas pričakali otroci iz vrtca, s katerimi smo skupaj zapeli pesmico in opazovali oblake. Nato smo nabrali plodove in liste. Ob prihodu v šolo smo šolsko dvorišče polepšali  z jesenskimi slikami, ki smo jih ustvarili iz nabranega materiala.

V sredo, 9. 10. 2024, pa smo se učenci prvih razredov pomerili v športnih igrah, sledilo je risanje na asfalt, kar je prineslo še več smeha in zabave.

V četrtek, 10. 10. 2024, smo v okviru glasbene delavnice spoznavali različne zvoke in glasbila, ob koncu delavnice pa smo se še sami preizkusili v igranju na ropotuljice.

Teden otroka smo zaključili v petek, in sicer s potopisnim predavanjem Otroci sveta, kjer smo spoznavali življenja otrok po svetu. Na šolskem igrišču smo nato izvedli še boljši sejem: STARA IGRAČA ZA NOVO VESELJE, kjer so si učenci z veseljem izmenjali igrače. Za konec smo se skupaj  posladkali še s pečenimi kostanji.

Teden otroka je bil poln radosti, ustvarjalnosti in novih znanj. Vabimo vas, da si v spodnji galeriji ogledate nekaj utrinkov celotnega tedna.

Učiteljici in učenci 1. razredov