V soboto, 9.4.2022, so se učenci naše šole udeležili državnega osnovnošolskega ekipnega prvenstva v šahu na Ptuju. Našo šolo so zastopale štiri ekipe, v vsaki kategoriji po ena ekipa, tako smo kot šola imeli tudi najštevilčnejšo zasedbo.

Najbolje se je odrezala ekipa deklic do 12 let, ki je zasedla odlično 5. mesto, za ekipo so nastopile Zala Raus, Hana Edina Tomašić, Ana Casar in Marija Casar. Ekipa deklic do 15 let v postavi Ajda Šebjanič, Maja Trajber, Lena Kozic in Ema Unger je zasedla 8. mesto. Dečki do 15 let v postavi Izidor Casar, Dominik Erniša, Vid Vöröš in Jan Balaško so zasedli 13. mesto in tretješolci Aleks Grčar, Andraž Kocjan, Kevin Rožman in Luka Antolin so kot najmlajši v kategoriji do 12 let zasedli 15. mesto. Vsi učenci so v celodnevnem tekmovanju pokazali pravo borbenost in pripadnost ekipi v duhu šahovskega reka Gens una sumus.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

Mentorica:

mag. Lea Števanec