V Termah Čatež je v soboto, 11.2.2023, potekalo državno mladinsko prvenstvo v šahu za šahiste in šahistke v kategorijah U8, U10, U12, U14, U16  in U18. Skupno je nastopilo 282 tekmovalcev.

6 učenk in 2 učenca naše šole je sodelovalo na tekmovanju v starostnih skupinah dečkov do 10 let, deklic do 12 in deklic do 15 let. Najbolje so se odrezali Aleks Grčar, Hana Edina Tomašić in Zala Raus, ki so zbrali po 4,5 točke iz 9 partij.

Med dečki do 10 let je Aleks Grčar z omenjenimi 4,5 točkami zasedel 25. mesto in Jakob Gregorec je z 2 točkama osvojil 46. mesto. V skupini deklic do 12 let je Hana Edina Tomašić s 4,5 točke zasedla odlično 14. mesto, Ana Casar je zbrala 4 točke in osvojila 17. mesto ter Ana Lucija Dragojlovič je z 2 točkama zasedla 20. mesto. V kategoriji deklic do 14 let je Zala Raus s 4,5 točke zasedla odlično 12. mesto, Miša Ošlaj je zbrala 4 točke in osvojila 18. mesto ter Ema Unger je prišahirala 2,5 točke in zasedla 20. mesto.