18. POMURSKI OTROŠKI PARLAMENT

V sredo, 22. marca 2023, smo se udeležili 18. Pomurskega otroškega parlamenta na OŠ Gornja Radgona. Osrednja tema parlamenta je bila »Duševno zdravje otrok in mladih«. OŠ Bogojina je zastopal učenec 9. a, Jakob Vuk.

Letošnji pomurski otroški parlament je potekal v obliki debate na temo »Nasprotujemo vsem medijem in literaturi, ki romantizirajo duševne bolezni«. Debata je bila izvedena pod mentorstvom gospoda Ivana Koruza, predstavnika Zavoda za kulturo dialoga, ZA in PROTI. Prisotni so bili delegati in delegatke iz štirih upravnih enot: Gornja Radgona, Lendava, Ljutomer in Murska Sobota. Ob koncu debate  je mlade delegate pozdravila regijska koordinatorica otroških parlamentov za Pomurje gospa Mateja Leskovar Polanič. Izvedla je potrditev delegatov in mentorjev za 33. Nacionalni otroški parlament, ki bo potekal 11. aprila 2023 v Državnem zboru v Ljubljani.

Mentorica ŠS Mirjana Markoja